ÜNKO Elektrik Makine İnşaat Sanayi Ticaret AŞ 1998 yılında, 40 yıllık bir sektör deneyiminin meyvesi olarak kurulmuş bir aile firmasıdır. Firmamızın en büyük sermayesi müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin bize olan güvenleridir.

Müşterilerimize ve ana tedarik firmalarımıza hizmet ederken, kendimize dürüstlüğü ve devamlılığı  ilke edindik.  Kısa vadeli kazançlara aldanmadan, gerçek ve devamlı kazancın her zaman uzun vadeli olduğunu düşünerek hareket etmekteyiz.  

Sistemde kalıcı olanların her zaman sisteme katma değer sağlayan bireyler ve firmalar olduğu düşüncesi ile yaptığımız her ticarette hem müşteri tarafında, hem de tedarikçi tarafında  katma değerimiz olmasına özen gösteriyoruz. 

Müşteri gruplarımızı aşağıdaki gibi özetleyebiliriz :

  • Taahhüt Firmaları
  • Sanayi Firmaları
  • Makine İmalatçıları
  • Pano İmalatçıları
  • Esnaf Meslektaşlarımız

Müşterilerimizin ihtiyacı olan markaların ve çeşitlerin takiplerini yaparak, müşteri odaklı akıllı stoklama ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde tedarik etme gayreti içerisindeyiz.  

Yaptığımız satışlarda fiyatın çok önemli bir kriter olduğunun farkındayız, fakat tercih edilmemizin tek sebebinin fiyat olmamasına özen gösteriyoruz. Sadece “fiyat” odaklı bir firma olmak yerine, “ fiyat+hizmet”  odaklı  bir firma olma amacındayız.

Önemle üzerinde durduğumuz bir nokta da, hizmet aldığımız tedarikçi firmalarımızın hepsinin güvenilir ve devamlılığı olan firmalar olmasıdır. Taşıdığımız markalar, ürün gruplarında dünyaca kabul gören, katma değerleri olan, marka değerleri yüksek firmalardır. Tedarikçi firmaların gücü ve desteği ile müşterilerimize verdiğimiz hizmetimizi büyük bir güven içerisinde yapabilmekteyiz.  

En büyük sermayemizin piyasa kredisi olduğu bilinciyle, işimizi hep en iyiye ulaşma gayreti ile yapıyoruz. Öz varlıklarımızı da her zaman bildiğimiz işte harcamaya özen gösteriyoruz. En iyiye ulaşma çabası  içerisinde, müşterilerimizin rakibi olmamaya özen gösteriyoruz. Onların takımının güvenilir bir parçası olduğumuzu onlara her zaman hissettirmeye çalışıyoruz.

Burada anlatmaya çalıştığımız ÜNKO yaklaşımının mimarı, 40 senelik sektör sermayesinin sahibi kurucumuz ÜNal KOcaman'a sonsuz şükranlarımızı sunarız. Onun önderliğinde başladığımız bu yolda sizlerin destekleri ile, doğru bildiğimizden ayrılmadan devam etmeyi kendimize ilke edindik.  

Bu kısa tanıtım yazımızı okuyan sizlerin  bizi rakiplerimize  sorarak daha iyi tanıyacağınızı düşünüyor, sizinle çalışma fırsatını bize vermenizi diliyoruz.

Saygılarımızla,

Burak Kocaman